O Alicji

ajponia

Heart no Kuni no Alice to japońska gra otome (visual novel), wyprodukowana w 2007 roku przez firmę QuinRose. Jest to luźna adaptacja znanej książki dla dzieci Alicja w Krainie Czarów autorstwa Lewisa Carrolla.

Fabuła koncentruje się na postaci Alicji Liddell, która porwana przez królika Petera trafia do tajemniczej Krainy Serc. Tam zmuszona zostaje do wypicia dziwnej mikstury i wzięcia udziału w grze. Aby powrócić do swojego świata Alicja musi zapełnić płynem fiolkę po owej miksturze, poprzez spotykanie się i spędzanie czasu z mieszkańcami krainy.

Alicja powoli poznaje wszystkich mieszkańców Krainy, którzy są wyjęci wprost z książki Lewisa Carrolla, bądź są dziwnymi wariacjami pobocznych postaci. Dziwnym trafem są oni wszyscy zakochani w Alicji, choć jak się okazuje, są różne miłości i różne sposoby jej okazywania.

W grze użykownik może wybrać ścieżkę, którą chce podążać w zależności od tego z którym bohaterem powinna być Alicja. Każda postać w grze odgrywa jakąś rolę np. Julius jest Zegarmistrzem, Vivaldi Królową itp.

Obecnie istnieje 6 gier z universum Alicji: Heart no Kuni no Alice, Clover no Kuni no Alice, Anniversary no Kuni no Alice, Joker no Kuni no Alice, Omochabako no Kuni no Alice i Diamond no Kuni no Alice.

Możemy wyróżnić 4 krainy – Krainę Serc, Krainę Koniczyny, Krainę Jokera i najnowszą Krainę Diamentu. Każda kraina wyróżnia się czymś innym, istnieją w nich inne lokacje, a także nie wszyscy mieszkańcy są tacy sami.

Oprócz gier i mang, istnieją light novelki, fanbooki, dramy CD czy płyty z muzyką.

Advertisements

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s