Nowe Alicje x3

ajponiaNo więc okazuje się, że 19 lipca tego roku wyjdą trzy nowe Alicjowe spin-offki. Dwie jednotomówki, jeden pierwszy tom nowej serii. Oczywiście w Japonii. Tak jak ostatnio – ciężko znaleźć na razie dużo informacji na ten temat, więc posiłkujemy się wzrokiem, rozumem i translatorem! Do boju drużyno!

Heart no Kuni no Alice – Tokei usagi to gogo no kōcha o
ハートの国のアリス~時計ウサギと午後の紅茶を~

Autor: Mamenosuke Fujimaru, QuinRose
Informacje: Podtytuł oznacza mniej więcej: Podwieczorek i zegarek królika. Na okładce mamy Petera i Borysa, ale ze względu na tytuł stawiam na królika – jako naszego głównego amanta. To przy tej mandze mamy cyferkę jeden, a także “前編” co oznacza prequel. Rysuje nasza niezawodna Fujimaru-san. Aż trzeba będzie policzyć ile tego już narysowała. Oby kobitka się nie rozchorowała od nadmiaru pracy.


Heart no Kuni no Alice – Ginīpiggu to seiya no kusabi ~Woderful Twin World~
ギニーピッグと星夜の楔ハートの国のアリス~Woderful Twin World~

Autor: Merako Asayama, QuinRose
Informacje: Tutaj mamy mamy gwieździstą noc i świnki morskie. Oraz klina. No cóż, najlepiej poczekać na bardziej profesjonalne tłumaczenie. Na okładce Blood, Alicja, Vivaldi, a tego w prawym górnym rogu nie umiem rozgryźć. Na początku myślałam o Bliźniaku, ale miałby być tylko jeden? Ogólnie całkiem ciekawy projekt, chętnie obejrzę w większej rozdzielczości. Rysuje jakaś debiutantka.


Heart no Kuni no Alice – Koi to arashi to hanadokei ~Woderful Twin World~
恋と嵐と花時計ハートの国のアリス~Woderful Twin World~

Autor: Sai Asai, QuinRose
Informacje: Translator mówi o zegarku kwiatowym, burzy i miłości. Na okładce Julius, choć w pierwszej chwili go nie poznałam. Te małe dziwne potworki mnie zastanawiają. Nad mangą pracowała ta sama rysowniczka, która była odpowiedzialna za Kishi no Kokoroe. Skoro dali jej kolejny projekt – najwyraźniej pierwszy nie wyszedł tak źle.


Moje pytanie do tego wszystkiego brzmi: Gdzie jest Ace? To skandal, że w kolejnym rzucie Alicek też go nie ma. Trzeba urządzić jakiś protest chyba.

Jeśli zastanawiacie się co oznacza “~Woderful Twin World~” przy tytule jednotomówek to śpieszę z wyjaśnieniem, że to podtytuł najnowszej alicjowej gry od QuinRose.

PS. powyższa trójka sponsorowana jest przez Ohzorę – więc jeśli wam się coś spodoba i macie za dużo wolnego czasu – nie wahajcie się pomęczyć Taigę o wydanie 😉

Advertisements

2 thoughts on “Nowe Alicje x3

    • W polsce b. wątpię abyś gdzieś znalazła, a nawet w polskich sklepach internetowych.

      Nigdy nie kupowałam gier z Japonii, więc za bardzo nie znam się na tym. Możesz spróbować na cdjapan.co.jp lub yesasia.com

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s