Dwa nowe tytuły z uniwersum Alicji

ajponiaWygląda na to, że w zeszły piątek w Japonii premierę miały dwie nowe mangi z uniwersum Alicji. Na razie ciężko znaleźć informacje o nich w jakimś normalnym języku, dlatego trzeba się opierać na dość skąpych japońskich źródłach, tłumaczonych nie raz w translatorze. Co ciekawe, obydwa tomy wyszły nakładem wydawnictwa Ohzora, a nie Ichijinshy jak ostatnimi laty bywało. Oprócz tego wyszedł też jeden tom mangi na podstawie innej gry QuinRose – Satomi Hakkenden Hachitama no Ki. Ale do rzeczy:

Alice in Junk Box
アリス in Junk Box ~藤丸豆ノ介 アリスシリーズ短編集~

Autor: Mamenosuke Fujimaru, QuinRose
Informacje: Podtytuł znaczy mniej więcej: “Kolekcja krótkich historii Alicji od Mamenosuke Fujimaru”. Jednak według opisu na amazonie jest tam także coś z Satomi Hakkenden Hachitama no Ki. Na pewno znajdują się tu historyjka o Grayu. Nie ma takiej gry jak “Junk Box”, więc trudno ocenić w jakiej krainie osadzone są rozdziały, ale Joker na okładce może sugerować jego krainę tudzież Diamentów.
Przykładowa strona


Heart no Kuni no Alice – Neko to Hatsukoi Jikan ~Wonderful Wonder World~
猫と初恋時間 ハートの国のアリス~Wonderful Wonder World~

Autor: Mikado Yuya, QuinRose
Informacje: Tutaj sprawa jest prostsza – Kraina Serca oraz Borys. Za rysunki odpowiedzialna jest osoba lub krąg osób związanych wcześniej z doujinshi.
Przykładowa strona

Advertisements

6 thoughts on “Dwa nowe tytuły z uniwersum Alicji

  • Taak, tylko że to akurat light novela, a nie manga. A szkoda, bo z takiej to bym się niesamowicie cieszyła. Z LN też, ale szanse na wydanie są mniejsze.

   Zaraz idę poprzeć twój wniosek! 🙂

   • SS zapowiedziało już jedną z Bloodem, bo mangi im się powoli kończą. Jak mangi im się skończą, to tylko nowelki będą w stanie utrzymać ich dziwne ecchi i yuri, więc szansa jest. ;p

   • No wiesz, to Monster Musume nieźle sobie radzi w rankingu NYT, a Alicji dawno tam nie było ;< Ale nadzieja rzeczywiście jest, trzeba im cyklicznie pokazywać ten tytuł 😉 Do skutku!

 1. Jedno Monster Musume reszty nie nadrobi, a pozostałe się kiepsko sprzedają, bo ciągle próbują je rozreklamować. ;p Może jej nie było w rankingu, ale sami gdzieś napisali, że to ich najbardziej dochodowa seria (Co potwierdziło BookScan na poprzedni rok). ;p Myślę, że twój plan jest bardzo dobry. Będę musiała im o tym napisać na forum (mam nadzieję, że współpracują z Kodanshą).:)

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google+ photo

You are commenting using your Google+ account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

w

Connecting to %s